Cyfrowa codzienność najmłodszych – za nami konferencja

Cyfrowa codzienność najmłodszych – za nami konferencja

15 września, 2025 0 przez admin

W sobotę (13 września) w Ełckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poświęcone dzieciom i młodzieży z naszego miasta. Tematem przewodnim była nowa, cyfrowa rzeczywistość, w której dorastają najmłodsi mieszkańcy Ełku. Rozmawialiśmy o szansach, zagrożeniach i wyzwaniach, jakie niesie ze sobą wirtualny świat.

Dzieci i młodzież to nasza przyszłość – dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak ich wspierać. W zrozumieniu mechanizmów działania świata cyfrowego pomogli nam zaproszeni eksperci:

Wojtek Kardyś – specjalista od internetu i komunikacji, który wie co kryje się w zakamarkach TikToka, Instagrama czy Facebooka.
Ewa Domańska – Kierowniczka Zespołu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Zagrożeniami w Internecie w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK
Jakub Płodzich – Prezes Futuronetu, były pracownik Ministerstwa Cyfryzacji oraz Dyrektor Instytutu Lema, gdzie był pomysłodawcą ogólnopolskiego projektu „ Ogarnij Hejt”.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i pedagogom, którzy znaleźli czas, aby wziąć udział w konferencji. Miasto Ełk niezmiennie wspiera i będzie wspierać działania edukacyjne w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom cyfrowym oraz w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Facebook Comments